Правила для учнів ліцею

Дата: 8 грудня 2020 о 09:09, Оновлено 5 травня 2021 о 08:15

Правила поведінки здобувачів освіти Болехівського ліцею №1 "Академічний"

1. Загальні правила поведінки здобувачів освіти

1.1. Приходь до ліцею за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний. При вході у заклад дотримуйся  правил ввічливості, займай своє робоче місце з першим дзвінком, готуй все необхідне навчальне приладдя.

1.2. Бережи своє життя та життя людей, які тебе оточують. Зроби освітній простір вільним від використання зброї, вибухових та вогненебезпечних предметів і речовин; спиртних напоїв, наркотиків, газових балончиків.

1.3. Залишайся на території ліцею до завершення навчальних занять. Покинути територію навчального закладу можна лише з дозволу педагогів і з відома батьків (через поважну причину, за станом здоровя) .

1.4. У разі пропуску навчальних занять пред’яви класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх замінює) про причину відсутності на заняттях.

1.5. Приноси необхідні навчальні приладдя, книги, зошити, щоденник. Приходи до ліцею із виконаними домашніми завданнями (згідно з розкладом уроків).

1.6. Проявляй повагу до старших, піклуйся про молодших. Звертайся шанобливо до однокласників,  педагогів та інших працівників ліцею .

1.7.  У позаурочний час поводься так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я навчального закладу.

1.8.  Бережи майно ліцею, , акуратно стався  як до свого, так і до чужого майна.

1.9. Дотримуйся правил техніки безпеки як під час уроків, так і під час перерв.

1.10. Технічні та електронні засоби (планшети, мобільні телефони, нетбуки, ноутбуки тощо) використовуй на уроках тільки в освітніх цілях.

2. Поведінка на заняттях

2.1. Під час  уроку уважно слухай пояснення вчителя та відповіді учнів, виконуй всі необхідні завдання, не відволікайся сам і не відволікай інших учнів від занять розмовами, іграми, і іншими справами, що не стосуються уроку.

2.2. Використовуй урочний час  тільки для навчальних цілей.

2.3. Ти маєш право відстоювати свою думку і свої переконання при обговоренні різних дискусійних питань, дотримуючись культури спілкування з усіма учасниками освітнього процесу.

2.4. Записуй  домашні завданння у щоденнику, пред'являй його на вимогу вчителя.

2.5. Якщо під час занять тобі необхідно вийти з класу, то попроси дозволу в учителя, піднявши руку, або повідом вчителя заздалегідь.

3.Поведінка до початку уроку, на перервах і після закінчення занять

3.1. До початку уроку приходь до кабінету вчасно та готуй всі необхідні приладдя.

3.2. Час перерви – твій особистий час. Ти можеш його проводити за своїм розумінням, проте не заважай іншим.

- під час перерви ти можеш вільно переміщатись територією ліцею, окрім тих місць, де заборонено перебувати  в цілях безпеки (дах, підвал, кухня, майстерня).

- дотримуйся чистоти свого робочого місця;

- рухаючись коридорами, сходами, тримайся правого боку;

- прислухайся та виконуй рекомендації працівників ліцею, що спрямовані на забезпечення комфортних умов навчання;

- у разі спізнення на урок попроси вибачення. Намагайся приходити на урок вчасно.

3.3.  Будь уважним до інших учасників освітнього процесу:

- не бігай сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор;

- не штовхай того, хто поруч, не кидайся предметами, не застосовуй фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми;

- будь ввічливим до всіх учасників освітнього процесу: проявляй повагу до старших, піклуйся про молодших, поступайся дорогою дорослим;

- звернись до класного керівника, чергового учителя, адміністрації ліцею за допомогою, якщо проти тебе здійснюються протиправні дії;

- палити в будівлі і на території закладу не можна.

4. Правила поведінки  здобувачів освіти  у їдальні

4.1.У їдальні ліцею  виконуй вимоги вчителів, працівників їдальні та чергових .

4.2. Не винось їжу і напої за межі їдальні.

4.3. Під час перебування в їдальні  дотримуйся гарних манер і культури харчування.

4.4. Стався з повагою  до працівників їдальні.

4.5. Розмовляй під час їди тихо, щоб не турбувати тих, хто їсть за сусіднім столом.

4.6.  Дбайливо стався до майна їдальні.

4.7. Після прийому їжі забери зі столу посуд.

Ці правила розповсюджуються на всіх здобувачів освіти і є обов’язковими для виконання