Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 64 людини

Моніторинг якості освіти

Дата: 7 грудня 2020 о 06:49, Оновлено 5 травня 2021 о 19:47

    

УКРАЇНА

Болехівська міська рада

Івано-Франківської області

Болехівський ліцей №1 «Академічний»

============================================================================================================

77202, м.Болехів, Івано-Франківської обл., вул.Шкільна,2, тел 3 - 45-62

Н А К А З

26. 04. 2021р.                                                 м. Болехів                                 № 25

Про моніторинг організації освітнього

процесу під час карантину

за технологіями дистанційного навчання

У зв’язку з організацією навчання за допомогою дистанційних технологій та відповідно до наказу директора ліцею від 05.03.21 р. №12 « Про моніторинг організації освітнього процесу під час карантину» та розподілу обов’язків між дирекцією ліцею щодо здійснення моніторингу, було організовано моніторинг за освітнім процесом у 5-х- 11-х класах. Контроль  за проведенням дистанційних занять педпрацівниками  та їх оцінювання здійснювалося за допомогою критеріїв прописаних у додатку до наказу директора ліцею. Кожен критерій основної частини передбачав дотримання відповідних вимог (4 вимоги, кожна з яких оцінюється по 0, 5 б.) до організації освітнього процесу в дистанційному форматі. Максимальна оцінка за критерій – 2 бали. Загальна кількість балів за виконання всіх критерій (6 критерій) оцінювання організації освітнього процесу під час карантину – 12 балів, що визначали рівень організації дистанційного заняття.

До застосування карантинних заходів з педагогічними працівниками було проведено майстер-класи з використання освітніх платформ для якісної організації занять у дистанційному форматі. Роздано пам’ятки «Алгоритм дій для організації дистанційного навчання учнів на онлайн-сервісі Google ClassRoom», «Види навчальних занять в онлайн режимі».  Звичайно, що відразу, всі  перейшли на дистанційне навчання, бо до цього ми були майже готові. Проте не всі вчителі та діти були готові працювати на освітніх платформах. Організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати й мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам виявилось зовсім не просто. Для проведення занять користувалися найпоширенішими месенджером: Viber (повідомлення з інформаційним контентом, відеодзвінки, домашні завдання), Meet, додаток «Мій клас».  Наша робота перемістилася в Інтернет-простір. Вчителі щотижня заповнювали індивідуальні плани роботи на час карантину де зазначали проведені уроки, пройдені онлайн-курси, вебінари. Адміністрація закладу в будь-який час мала можливість переглянути план та побачити роботу вчителя. Для оперативного інформування використовувалася створена Viber-група педагогічних працівників. Організаційні питання вирішувались на онлайннарадах, педрадах застосовуючи Skype чи індивідуальні розмови. На онлайн-педраді, з педагогічним колективом, було обговорено зміну форм навчання, обрано онлайн платформи, організовано й запроваджено навчання з використанням дистанційних технологій, зважаючи на технічні можливості школи, кожного вчителя та учнів.

Завдяки моніторингу дистанційного навчання було визначено:

- рівень організації дистанційних занять вчителями. Можна виокремити три рівні організації освітнього процесу- високий (11-10 балів), середній (9-7 балів), низький (6-4 бали). Відповідно до зведених даних, отриманих під час моніторингу ( 3 тижні, 50 вчителів),  високий рівень викладання з предмету в онлайн режимі  отримали 20 педпрацівників (40 %), середній 28 вчителів (56 %) та низький-2 (4%).

− не всі учнів працюють активно на платформах дистанційного навчання. Для виправлення даної ситуації класні керівники, вчителі-предметники в телефонному режимі з’ясовували причини, при необхідності надавали консультації, шукали нові можливості зворотнього зв’язку з учнями;

 − відсутність доступу до Інтернету у деяких учнів та контролю з боку батьків; − є група учнів, яким складно навчатися в таких умовах, що їм потрібна підтримка;

− уміння критично мислити, працювати з будь-якою інформацією, навички самоосвіти – виявилися не сформованими;

− деякі учні та батьки вирішили, що карантин – це канікули;

 − важливо проаналізувати ефективність технологій, використаних під час дистанційного навчання на карантині, зокрема й для того, щоб продовжити використовувати деякі з них для змішаного навчання, електронної підтримки очних занять тощо;

 − навчання вдома вимагає значно вищого рівня мотивації і самодисципліни;

− питання культури комунікації, взаємоповаги і конструктивного зворотного зв’язку загалом;

− відсутність чи застарілість комп'ютерного обладнання та програмного забезпечення в сім’ях та у вчителів;

− погана якість Інтернет та/або мобільного підключення;

− відсутність стандартизованої онлайн-платформи для дистанційного навчання. Є батьки, які не розуміють шкільну програму, тому не можуть допомогти дитині із виконанням завдань. Найскладніше батькам допомагати дітям з англійською мовою.

      Позитивне те, що вчителі припинили боятися комп’ютера. Багато хто побачив, як за допомогою сучасних технологій можна урізноманітнити урок, створити цікавий та інтерактивний освітній контент, полегшити свою роботу та роботу для учнів. Вони всі без винятку працювали, змінювалися, навчалися, розвивалися. Виходячи з вище викладеного,

НАКАЗУЮ:

1. Стан організації освітнього процесу під час карантину вважати задовільним.

2. Керівникам методичних об’єднань (М.Федорович, Л.Хома, М.Мельник):

2.1. на чергових засіданнях детально проаналізувати ефективність роботи щодо здійснення освітнього процесу під час карантину, визначитися з платформою, на якій буде проходити, за потреби, за технологією дистанційного навчання.

2.2.Удосконалити систему зворотного зв’язку між усіма учасниками освітнього процесу.

2.3.Організувати навчання для батьків та дітей про те, як працювати з обраною платформою.

3. Дирекції розробити правила комунікації та режим роботи і для вчителів, і для учнів під час дистанційного навчання.

 4. Педагогічним працівникам продовжити напрацьовувати сучасний, інтерактивний освітній контент. Підвищувати кваліфікацію з організації дистанційного навчання та використання ІКТ технологій. Домашні завдання зробити більш прикладними та наближеними до життя. Навчати дітей вчитися самостійно.

5. Заступникам директора з начально- виховної роботи чітко та узгоджено організовувати дистанційне навчання у закладі.

6. Психологічній службі, класним керівникам посилити роботу щодо навчання дітей, вчителів та батьків безпеці в Інтернеті. Забезпечити психологічну підтримку дітей в процесі навчання

7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступників директора з навчально- виховної роботи Андрусишин С.О. та Лісецьку Г.Я.

Директор ліцею                                                            Андрій Романюк

 

Довідка

від 22 квітня 2021 року №___

Вивчення стану навчання учнів котрі за станом здоров'я не можуть відвідувати школу

Мета перевірки: вивчення стану навчання учнів для яких організовано індивідуальне навчання.                          

Відповідно до річного плану роботи школи на 2020-2021 навчальний рік, на виконання основних завдань  законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», наказів МОН України «Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», інших нормативних документів, з метою здійснення контролю за забезпеченням прав громадян на здобуття базової та повної загальної  середньої освіти, вивчення стану забезпечення рівного доступу до якісної освіти при організації навчання за індивідуальною формою протягом грудня - квітня 2020-2021 року була здійснена перевірка стану роботи щодо забезпечення індивідуального навчання учнів.

На момент перевірки встановлено, що правом на індивідуальне навчання користуються 4 учнів. З них: 8-Б  - 1 уч., 8-В– 1 уч., 11-Б  - 2 уч.

Батьки учнів, яким організоване навчання за індивідуальною формою систематично запрошуються на батьківські збори. Учням та їхнім  батькам надається необхідна допомога, консультації вчителів, практичного психолога, медпрацівників (наприклад, діти залучаються до планових та поглиблених медоглядів). Наявні  нормативно-правові документи, які обумовлюють організацію навчання за індивідуальною формою. Також наявні усі документи, які є підставою для організації учням навчання за індивідуальною формою: заяви батьків; довідки, завірені печаткою лікарсько-консультативної комісії; накази управління освіти та накази директора ліцею.

Питання щодо організації навчання за індивідуальною формою знаходить відображення у річному плані  роботи школи в аналітичній частині і в розділі контролю.

Освітній рівень учнів, які навчаються за індивідуальною формою, відповідає вимогам Державного стандарту загальної середньої освіти.

Індивідуальне навчання здійснюється педагогічними працівниками, які мають відповідну фахову освіту. Їх склад затверджено наказами директора ліцею. Розклад занять письмово погоджується з батьками учнів.

Виконання  індивідуального навчального плану та програм, досягнення учнів у навчанні фіксується в окремих журналах. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється вчителями відповідно до критеріїв оцінювання у системі загальної середньої освіти. Журнали перевіряються адміністрацією школи систематично, про що свідчать записи на відповідних сторінках журналів.

Кількість годин для організації навчання за індивідуальною формою відповідно до кількості предметів інваріантної частини навчального плану визначена наказами директорів та затверджена управлінням освіти.

Навчання здійснюється за індивідуальним навчальним планом, затвердженим директором ліцею. Індивідуальні навчальні плани складені  на основі Типових навчальних планів, затверджених МОН України.

Аналіз результатів вивчення дозволяє зробити висновок, що рівень організації роботи з даного питання відповідає нормативним вимогам, що в свою чергу забезпечує виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту». Діяльність ліцею відповідає Положенню про індивідуальну форму навчання в ЗЗСО, затвердженого наказами МОН України, іншими нормативними документами.

Індивідуальне навчання є важливою, а в окремих випадках, єдиною можливою формою здобуття повної загальної середньої освіти. Тому робота з його організації і подальшого застосування буде продовжуватися і вдосконалюватися.

Рекомендації вчителям – предметникам:

  • чітко дотримуватись нормативних документів при оформленні сторінок журналів з індивідуального навчання, не допускати виправлень, своєчасно заповнювати журнали;
  • підсумкові контрольні роботи проводити не пізніше, як за три дні до закінчення семестру;
  • здійснювати поточний, тематичний облік навчальних досягнень учнів, згідно   календарного планування, не допускати перевантаження учнів;
  • виконувати термін перевірки контрольних робіт та їх перенесенням до журналів.

Довідка

31 грудня 2020 р. №

Про результати моніторингу

навчальних досягнень здобувачів освіти

за І семестр 2020/2021н.р.

Згідно з планом роботи Болехівського ліцею №1 «Академічний» на 2020 – 2021 н.р. та відповідно до Положення про моніторинг якості освіти у ліцею, графіку внутрішнього контролю у грудні 2020 року здійснено моніторинг навчальних досягнень учнів за І семестр 2020-2021 н.р.

Моніторинг проводився з метою одержання об’єктивної інформації про рівень якості навчальних досягнень учнів і в кінцевому результаті мав би допомогти дати кількісну та якісну оцінку діяльності учителя та учня, а також виробити заходи для корекції змісту, форм і засобів організації освітньої діяльності у ліцеї.

Підсумкові контрольні роботи проводилися у 9-11 класах з таких предметів як: математика, українська мова, англійська мова, історія України.

Найбільша увага зверталась на учнів, які закінчили навчальний період із показниками початкового рівня та тих, які мають на 1-2 бали нижчі основного рівня.

Результати моніторингу, відображені в діаграмах 1,2,3,4.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

1.Керівникам методичних об'єднань:

1.1.Розглянути матеріали моніторингу навчальних досягнень учнів 9-11 класів на засіданні та визначити напрямки роботи з учнями, які мають елементарний рівень навчальних досягнень.

2.Вчителям-предметникам:

2.1. Внести корективи у плануванні навчальної роботи на ІІ семестр, посилити контроль за учнями, які потребують індивідуального підходу в навчанні.

2.2. Розробити плани корекційної роботи для учнів, які мають початковий рівень навчальних досягнень та для тих, які мають по 1 балу нижчого рівня навчальних досягнень.

2.3.Відповідно до вимог, Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, об’єктивно оцінювання знання учнів, неухильно дотримуватися академічної доброчесності.

Діаграма 1

Результати моніторингу навчальних досягнень

здобувачів освіти 9-11 класів з математики

Діаграма 2

Результати моніторингу навчальних досягнень

       здобувачів освіти 9-11 класів з української мови

Діаграма 3

Результати моніторингу навчальних досягнень

здобувачів освіти 9-11 класів з англійської мови

Діаграма 4

Результати моніторингу навчальних досягнень

здобувачів освіти 9-11 класів з історії України

Заступник директора                                    С.Андрусишин

 

  Україна

Івано-Франківська область

Болехівської міської ради

Болехівський ліцей №1 «Академічний»

77202, м.Болехів, Івано-Франківської обл., вул.Шкільна,2, тел 3 - 45-62,  E-mail: shkola1bol@ukr.net

Н А К А З

25.06. 2020 р.                                                  м. Болехів                           № 33

Про моніторинг,  рейтинг

 успішності та  якість знань  учнів 5-11 класів

за ІІ семестр і за 2019-2020 н.р.

            Згідно з річним планом роботи школи на 2019/2020 н.р., з метою контролю за рівнем навчальних досягнень учнів, адміністрацією ліцею проведено моніторинг якості знань за           ІІ семестр і за 2019-2020н.р.

            Аналіз відповідних статистичних матеріалів дає підстави  стверджувати, що вчителями школи  ведеться певна робота з формування в учнів міцних знань, умінь і навиків  програмового навчального матеріалу.

            Найвищу успішність та якість знань виявили учні (1-6 місця) 5-А, 5-В, 5-Г; 6-Б ,6-А , 6-Г, 7-А (класні керівники: Мельник М.В., Мельник О.М., Пелех М.Д., Керницька Л.Б., Слюсаренко Г.М., Бучок С.Д.)

Достатній рівень  навчальних досягнень  показали учні  (7-10 місця)  9-Б, 8-Б,11-А, 11-Б, 10-А класів (класні керівники: Криволап Л.І., Герцик Г.Р.,Василишин М.К.,  Гнатюк Л.Й., Катаман Н.М.)

         Разом з тим, як свідчать результати моніторингу, певна частина учнів (11-15 місце) 5-Б, 6-В, 7-Б, 7-В, 8-А, 9-А, 9-В, 10-Б клас (класні керівники: Лугова Н.М., Кіцюк М.Л., Струтинська Н.В., Соболь М.С., Годило О.В., Гонтарук З.В., Дуб Е.Є, Микитин Т.В.) в основному показали початковий та середній  рівні навчальних досягнень з шкільних предметів.

            Беручи до уваги вищенаведене, та з  метою покращення успішності та якості знань

Н а к а з у ю:

  1. Затвердити результати  моніторингу, якості знань та рейтингу успішності учнів (Додатки 1,2)
  2. Відзначити високий рівень якості знань, добросовісне ставлення до навчання учнів: 5-А, 5-В, 5-Г; 6-Б ,6-А , 6-Г, 7-А класів.
  3. Класним керівникам 5-Б, 6-В, 7-Б, 7-В, 8-А, 9-А, 9-В, 10-Б клас (Луговій Н.М., Кіцюк М.Л., Струтинській Н.В., Соболь М.С., Годило О.В., Гонтарук З.В., Дуб Е.Є, Микитин Т.В.)  спільно з вчителями-предметниками,  батьками і учнями визначити шляхи покращення навчальної діяльності, підвищення рівня навчальних досягнень  учнів з шкільних предметів.
  4. Результати моніторингу якості знань, рейтингу успішності класів, довести до відома батьківської громадськості на  загальношкільній конференції та  батьківських класних зборах.
  5. Контроль за виконанням наказу покласти на  заступника директора  по навчальній роботі Каплуна Ю.М

Т.в.о. директора ліцею                                                          Каплун Ю.М.

      

Додаток 1

Рейтинг  успішності учнів 5-11 класи

(за ІІ семестр і за 2019-20 н.р.)

з/п

Клас

Середній бал класу

Місце класу в рейтингу школи

Якість знань (%)

1.

5-А

9,8

1

100

2.

5-Б

8,4

10

74

3.

5-В

9,3

4

100

4.

5-Г

9,6

2

100

5.

6-А

9,2

5

92,6

6.

6-Б

9,5

3

100

7.

6-В

7,2

14

72,3

8.

6-Г

8,9

7

100

9.

7-А

9,1

6

100

10.

7-Б

8,5

9

82,1

11.

7-В

7,7

12

96,3

13.

8-А

7,2

14

48

14.

8-Б

8,9

7

83

15.

9-А

4,9

15

12

16.

9-Б

9,1

6

91,7

17.

9-В

7,6

13

62

18.

10-А

8,5

9

74

19.

10-Б

8,1

11

71,4

20.

11-А

8,7

8

75

21.

11-Б

8,7

8

87,5

Т.в.о. директора ліцею                                                          Каплун Ю.М.

     

 Результати навчання учнів 5-11-х класів                  Додаток 2

                                                (за 2019-20 н.р.)

з/п

Клас

Середній бал класу

Місце класу в рейтингу школи

Якість знань (%)

1.

5-А

9,9

1

100

2.

5-Б

8,4

11

74

3.

5-В

9,5

3

100

4.

5-Г

9,6

2

100

5.

6-А

9,2

6

92,6

6.

6-Б

9,6

2

100

7.

6-В

7,6

13

76,4

8.

6-Г

9,4

4

100

9.

7-А

9,3

5

100

10.

7-Б

8,4

11

82,1

11.

7-В

7,6

13

92,6

13.

8-А

7,2

14

48

14.

8-Б

9,0

8

83

15.

9-А

4,9

15

12

16.

9-Б

9,1

7

87,5

17.

9-В

7,6

13

62

18.

10-А

8,5

10

74

19.

10-Б

8,1

12

67

20.

11-А

8,7

9

75

21.

11-Б

8,7

9

87,5

Т.в.о. директора ліцею                                                          Каплун Ю.М.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.