Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 64 людини

Для батьків

Дата: 7 грудня 2020 о 07:19, Оновлено 18 березня о 15:25

Як запобігти цькуванню:

поради та стратегії для батьків

https://osvita.diia.gov.ua/courses/skola-bez-ckuvan-castina-2-batkam

06 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету"

https://www.google.com/search?sca_esv=256fb5663bb66023&sxsrf=ACQVn08IYdaAqyLdV9cdNdXiEUVD4avcvg:1707136252588&q=%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BF%D0%B5%D0%BA%D0%B0+%D0%B4%D1%96%D1%82%D0%B5%D0%B9+%D0%B2+%D1%96%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82%D1%96+%D0%B4%D0%BB%D1%8F+%D0%B1%D0%B0%D1%82%D1%8C%D0%BA%D1%96%D0%B2&tbm=vid&source=lnms&sa=X&ved=2ahUKEwjEo6yPmpSEAxUbgP0HHSn-BZ4Q0pQJegQICxAB&biw=1280&bih=868&dpr=1#fpstate=ive&vld=cid:b4cdfc0c,vid:DwhQsJYVxiQ,st:0

Діти повинні жити у світі краси, гри, казки,  музики, малюнка, фантазії, творчості."

Навчити людину бути щасливою не можна, але  виховати її так, щоб вона була щасливою, можна і треба.

Дитину  виховує  все: люди,  речі,  явища.

З них на першому місці – батьки .

Дива трапляються  тільки в дитинстві...

Наші діти вчать нас,

що  життя - це все навколо.

Три заповіді батькам, як виховувати дітей

Заповідь перша.

       Вірити в безмежні можливості своєї дитини, який би

характер вона не мала. Дайте їй шанс і вона розкриється! 

Заповідь друга.

 Вірити в себе,  Якщо віритимете  — у вас відкриються таланти, потрібні дитині від вас. Ви знайдете потрібні  слова, знайдете багато любові в серці.

Третя заповідь.

 Вірити, що дитина — носій свого власного призначення. І що ваша дитина прийшла в сім’ю з метою, яка вам,дорослим, ще невідома.

Дитина може піти вашим шляхом або обрати свій, та вона не зобов’язана ставати відображенням ваших очікувань. Ви просто маєте створити умови, щоб діти знайшли себе, а заразом і шлях життєвий знайдеться.

16 листопада - Міжнародний день толерантності.

Ми можемо змінити світ на краще.  Починаймо з себе! 

Будьмо толерантними! 

https://www.facebook.com/irina.pyrih/videos/4170537182985678/

                                          

Як виховати дитину, щоб не було потреби на неї кричати…

Домашнє виховання – це індивідуальний підхід кожного з батьків до своєї дитини. Більшість застосовує ті правила, якими користувалися минулі покоління.

     На жаль, крики, залякування і тілесні покарання ведуть до незворотних наслідків в психіці чада. Але як не зірватися, коли дитя поводиться по-хамськи та сперечається? Здається, неможливо. Тому постарайтеся виховати дитину так, щоб у вас не було потреби на неї зриватися. При правильному підході вона не просто подасть вам склянку води в старості, а зробить щось більше…

1. Не кричіть на дитину

«Кращий спосіб зробити дитину хорошою – зробити її щасливою», – говорив Антуан де Сент-Екзюпері. Малюк, на якого постійно лаються батьки, відчуває себе нещасним. Ви вихлюпуєте на нього негатив, який він згодом спроектує на вас. Або ж, навпаки, через лайку він стане «слухняним тихонею», який перетвориться в безвольного підлітка.

Тому, якщо ви не хочете такого розвитку подій, навчіться розмовляти спокійно. У підсумку ви помітите, як змінюється поведінка дитини.

     Якщо вам складно стримувати себе, розберіться, чому ви роздратовані і кричите. Можливо, це погана успішність в школі або відмова їсти кашу? Тому наступного разу морально підготуйте себе до такої ситуації та сплануйте розмову. А ще зверніть увагу на причини, подивившись в корінь проблеми. Двійка з математики – зменшіть навантаження з інших предметів і займіться нею. Не їсть кашу – а ви самі її пробували? Якщо так, тоді приготуйте страву за новим рецептом. Гречка, яка приправлена ​​тільки сіллю і маслом, – не найкращий варіант для сучасної дитини. Є стільки цікавих ідей.

2. Хваліть дитину

     Психологи кажуть, що дитину треба хвалити частіше, ніж лаяти. На жаль, привід буває складно знайти. Але ви спробуйте. Уявіть картину. Ви приходите зі зборів, сина вдома немає, постіль не застелена, уроки не зроблені, а він гуляє. Тут він з’являється і чекає, що ви знову почнете на нього кричати. А ви скажіть щось приємне, похваліть за успіхи в географії. Загалом, знайдіть за що. Потім попросіть сісти за уроки, тепер він зробить це без лайки. Ось і відпав привід кричати.

Не бійтеся хвалити дитину, але і не потурайте її примхам.

3. Не завищуйте вимоги

    Не варто очікувати від дитини занадто багато чого. Можливо, він не сильний в математиці, проте відмінно малює і пише вірші. Знайдіть те, що у нього виходить найкраще, потім це розвивайте. Не треба кричати, якщо він вчиться погано, можливо, він виросте геніальним художником.

Розслабтеся і не змушуйте його стрибати вище голови.

4. Станьте прикладом для наслідування

   Діти все повторюють за своїми батьками. Коли ви не караєте чадо, а показуєте йому на своєму прикладі, як долати труднощі, ви виховуєте цілеспрямовану дитину. Малюки, у яких авторитетні батьки, виростають більш впевненими в собі, допитливими і відкритими.

5. Подружись з дитиною

   Дружба з дитиною – це значить, що чадо повинне знати, що в будь-яку секунду зможе до вас звернутися. В результаті від спілкування дитина отримає допомогу і пораду, а не осуд. Коли ви будете перебувати в досить близьких стосунках, вам самим не захочеться на неї підвищувати голос.

6. Присвячуйте їй свій час

  Хоча б 15 хвилин в день приділяйте увагу дитині. У ці моменти робіть саме те, що малюк сам хоче. Почитайте книгу, подивіться його улюблений мультфільм в 15 разів або просто попийте чай і поговоріть. Якщо йому не буде вистачати уваги, він почне шукати її в інших людях і компаніях. На жаль, не завжди позитивних.

7. Полюбіть себе

  Якщо ви самі по собі гармонійні, то не захочете зриватися на дітях. Часто батьки кричать через те, що втомилися і їм не вистачає часу. Вирішіть спочатку свої проблеми, а потім прийміться виховувати дитину. Якщо батько щасливий, він не буде кричати.

Потрібно не тільки вчитися не кричати на дитину, але і викорінити причину гніву. Виховуйте себе, зрозумійте, чому деякі події відбуваються в житті, і вже тоді підвищувати голос на малюка у вас не буде бажання і приводу.

Коли дитина переходить у стадію підлітка, прищепити нові навички набагато складніше. Підліток – це ходячий клубок суперечностей і хаосу в голові. Позбавте його в цей нелегкий для нього час від виховних нотацій. І життя в родині стане спокійнішим і гармонійнішим.

  До підліткового  віку слід бути готовими. Щоб їм легше було адаптуватися і пережити підліткову кризу, їм варто освоїти деякі навички. Ми підготували найважливіші.

Планування часу

До підліткового віку ви можете допомагати дитині: будити її і збирати до школи. Але потім вам потрібно підготувати її до того, що ця відповідальність ляже на її плечі. Діти такого віку вже в змозі самі встати і підготуватися до школи без сторонньої допомоги.

  Навчання управлінням часу – це непростий аспект. Дозвольте дітям хоч раз відчути наслідки власних дій, коли вони просплять і не потраплять до школи або на тренування. У підсумку вчитель буде злий, тренер покарає за порушення дисципліни. Це зовсім не схоже на те відчуття, коли лають батьки. Такий життєвий урок буде сильнішим.

Прийняття рішень

    Дитина повинна навчитися вибирати з декількох варіантів, приймати рішення і прогнозувати результат. Навчіть її говорити «ні», коли в цьому є потреба. Ви ж не хочете, щоб малюк перетворився на дорослого, на якому всі їздять. Звичайно, допомагати оточенню потрібно, але не коли це на шкоду собі. Також він повинен розуміти та приймати різні думки, а не вірити в те, що є тільки його думка і неправильна.

Ввічливе спілкування

   Якщо підліток хоче, щоб його сприймали як дорослого, він повинен говорити зі старшими шанобливо. Здається, що в такому віці неможливо навчити бунтаря правил спілкування. Але це не так, головне – правильний підхід. Не повчайте, а покажіть, як потрібно на своєму прикладі. Не кажіть: «Ти нічого не розумієш, малий ще». Попросіть його пояснити свою точку зору.

Ведення господарства

   Підліток – теж член сім’ї, тому він повинен виконувати частину обов’язків по дому. До 13 років дитині слід знати, як включати пральну машину, прибирати речі та посуд після себе, а також мити за собою чашку.

Непогано навчити дитину готувати основні страви для себе та членів сім’ї. Звичайно, все повинно виконуватися разом з батьками. Тільки прикладом і конкретними діями ви зможете розвинути в дитині почуття відповідальності.

Іноді мамам легше відкласти навчання домашнього господарства на потім, бо їм простіше і швидше все зробити самій. Але все-таки варто дозволяти дитині допомагати вам.

Несення відповідальності

Кращий спосіб навчити дитину відповідальності – завести домашню тварину. Ваше чадо скаже вам про це бажання. При цьому потрібно поговорити з ним і розповісти, що звір – не іграшка і за ним треба дивитися: прибирати, гуляти, годувати.

Перший час без батьківської допомоги, контролю і порад чаду не обійтися. Тому, придбавши тварину, не говоріть дитині: «Ти хотів – ми придбали, тому займайся, а то виженемо на вулицю або віддамо». Таким способом ви тільки прищеплює дитині байдужість до братів наших менших. Ні до чого хорошого це не призводить. Відповідальність повинна виховуватися на позитивних моментах.

Якщо у вас в родині є ще маленькі діти, можете просити підлітка доглядати за ними. Тільки не на постійній основі.

Уміння поводитися з грошима

  Мало дітей вміє правильно розпоряджатися грошима. В цьому вина батьків, а також бабусь і дідусів, які люблять балувати свого внука чи внучку. Дитина отримує гроші та витрачає їх на що завгодно. Тому потрібно пояснити їй, що гроші заробляються нелегко і застосовувати їх потрібно з розумом. А також частину можна відкладати для більш серйозної покупки.

Подаруйте дитині скарбничку, нехай частину своїх грошей відкладає на купівлю чогось більш серйозного. Може, вона і не збере всю суму, але головне – процес. Коли скарбничка буде повна, дістаньте з неї кошти та перерахуйте. Бракує – тоді можете докласти.

Як  виховати  дітей 
щасливими  і емоційно  здоровими

      Спосіб життя сучасних дітей  дуже важко назвати емоційно здоровим.  Через велику кількість технологічних новинок та емоційну закритість батьків їхня нервова система знаходиться під постійним навантаженням. Це дуже згубно впливає на дитячу психіку.           Як би не хотілося цього визнавати, але саме  батьки, частково винні у такому стані речей. Через  хронічну зайнятість батьків  діти втрачають емоційний добробут. Вони навчилися замінювати прогулянки на свіжому повітрі швидкими телефонними забавами, здорове харчування – снеками, а живе спілкування – віртуальним листуванням.

Як можна виправити ситуацію?Mgid

1. Пам’ятайте, що ви – батьки дитини, а не її друзі, тому можете сміливо встановлювати певні обмеження. Ваше завдання – забезпечити те, що потрібно дітям, а не те, що їм хочеться. Не бійтеся відмовляти, якщо потреби розходяться з бажаннями.

2. Давайте дітям здорову їжу та максимально обмежуйте споживання снеків, солодких газованих напоїв і швидких закусок.

3. Хоча б годину щодня намагайтеся проводити на природі.

4. Заведіть традицію сімейних вечерь без електроніки та гаджетів (телевізор теж рахується). Краще поспілкуйтеся за столом про те, як пройшов день кожного з вас.

5. Регулярно долучайте дитину до виконання домашніх обов’язків: поскладати свій одяг, помити взуття, прибрати в кімнаті і т.д.

6. Навчайте дітей бути самостійними та нести відповідальність за свої вчинки. Не потрібно збирати замість них портфель і приносити в школу забутий вдома сніданок. За подібними речами вони повинні слідкувати самі.

7. Не підсовуйте смартфони та планшети як універсальний засіб проти нудьги. Дайте дітям можливість проводити вільний час на свій розсуд – нехай самі вигадують для себе розваги. Це розвиває творчий потенціал і креативність.

8. Будьте завжди емоційно доступними для дітей, не відволікайтеся на телефонні розмови, коли спілкуєтеся з ними.

9. Навчайте дітей навичок спілкування з іншими. Розказуйте і показуйте на власному прикладі, що потрібно вітатися, дякувати, ділитися, виховано поводитися за столом і т.д. Вчіть опановувати роздратування та лють.

10. Підтримуйте постійний контакт з дитиною: лоскочіть, цілуйте, обіймайте її; смійтеся і розважайтеся разом!

В наших силах виховати дітей щасливими та емоційно здоровими.

Просто почніть поступово змінювати звичний спосіб життя вашої сім’ї,

і приємні результати не забаряться!

 Мудрі батьки  - щасливі діти…

 

              Останніми днями у ЗМІ з’являються новини про серію дитячих самогубств. За однією з версій, причиною цих трагічних подій може бути чергова суїцидальна гра, на кшталт,« Синій кит» чи « Момо».

Наразі ця інформація не підтверджена правоохоронними органами, втім залишається факт самогубств.

   Саме тому ми радимо приділити більше уваги дітям та підліткам: простежити , чи не змінилася поведінка дитини, відважитися на відверту розмову.

    Щоб вберегти своїх дітей від фатальних вчинків, батьки мають бути особливо уважними та розважливими.

-  Розмовляйте зі своїми дітьми про небезпеки  в інтернеті.

-  Цікавтеся життям своєї дитини, її почуттями та переживаннями.

-  Приймайте її, без приниження, критики й знецінення.

-  Приділяйте більшу увагу психологічному стану дитини.

-  Діти є дуже чутливими та вразливими. Підтримуйте та допомагайте їм. Пам’ятайте, що

   жорсткі заборони та ваше суворе ставлення можуть погіршити ситуацію.

- Зверніть увагу на коло спілкування дитини.

-  Стежте  за поведінкою  своєї  дитини в реальному та онлайн- житті.

У разі, якщо помітили різкі зміни, маєте певні сумніви та побоювання - зверніться за допомогою до фахівців.

Поради  для  батьків

Як зупинити булінг?

https://www.youtube.com/watch?v=pNCvFAOAQco

Психологічна служба

                 !!!ДО УВАГИ БАТЬКІВ

    Небезпека в Інтернеті більша, ніж здається. Діти можуть не розуміти наслідків своїх дій, можуть вважати розвагою те, що призводить до катастрофічних наслідків.

    Поговоріть зі своїми дітьми про небезпеку онлайн!

     Нагадайте дітям про важливі правила користування Інтернетом і соціальними мережами.

Не спілкуватися з незнайомцями

Не повторювати дії, які пропонуються в мережі

!!!Поясніть, що «розваги» онлайн несуть небезпечні, а часом - невідворотні наслідки в реальному житті!

 

ЯК ДІЗНАТИСЯ, ЧИ МОЯ ДИТИНА Є ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ?

  

Мала дитина може і не знати слова “забіяка, той хто загрожує”, але вона розуміє, коли хтось поводиться підло, завдає їй болю, засмучує або залякує. Вона може про це вам не сказати, оскільки може турбуватися про те, що буде ще гірше, якщо вона “розкаже”, “пліткуватиме” або “видасть”.

Пліткувати і розповідати – в чому різниця?

Пліткувати – значить щось сказати про когось, щоб створити тому ускладнення.

Розповісти – значить отримати допомогу, коли вам чи вашому знайомому завдають шкоди, або коли ваше право або право такої особи на безпеку порушується.

Навіть якщо ваша дитина про це не говорить, ви можете побачити ознаки того, що вона є об’єктом булінгу. Ось деякі ознаки, на які потрібно звертати увагу:

  • Діти, які страждають від булінгу, можуть не хотіти йти до школи або ж можуть плакати чи почуватися хворими у шкільні дні.
  • Вони можуть не хотіти брати участь у спільній діяльності чи соціальних заходах з іншими учнями.
  • Вони можуть поводитися інакше, не так, як звичайно.
  • Вони можуть раптом почати губити гроші чи особисті речі, або ж приходити додому у порваному одязі чи з поламаними речами і при цьому дають неймовірні пояснення.
  • Підлітки, які є жертвами булінгу і/або приставань, можуть також почати говорити про те, щоб кинути школу, і починають пропускати заходи, в яких приймають участь інші учні.

МОЯ ДИТИНА Є ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ. ЩО МЕНІ РОБИТИ?

  • Вислухайте свою дитину і запевніть її, що вона має право бути у безпеці.
  •  Докладно з’ясуйте факти. Занотуйте, що і коли трапилося.
  • Допоможіть вашій дитині зрозуміти, що є різниця між “донести”, “пліткувати” чи “розповісти” і доповісти. Щоб доповісти, потрібна сміливість. Доповідають не для того, щоб створити проблеми для іншого учня, а для того, що захистити всіх учнів.
  • Домовтеся про зустріч для бесіди з учителем вашої дитини/підлітка, іншим вчителем, якому ваша дитина/підліток довіряє, або директором чи заступником директора школи.
  • Хоча це й важко, намагайтеся зберігати спокій, щоб ви могли підтримати вашу дитину і запланувати разом з нею порядок дій.
  • Дотримуйтеся свого плану. Слідкуйте за поведінкою вашої дитини. Якщо ваші зустрічі з персоналом школи не допомогли зупинити булінг, прийдіть до школи ще раз і поговоріть з директором. Виконуйте ті кроки, що були узгоджені на зустрічі.
  • Поговоріть з інструктором або тренером, якщо булінг має місце під час позашкільної діяльності чи спортивних заходів.
  • Зверніться до поліції, якщо булінг містить кримінальну поведінку, таку як напад із сексуальною метою або застосування зброї, або якщо загроза безпеці вашої дитини знаходиться у самій громаді, а не у школі.

ЯК Я МОЖУ ДОПОМОГТИ СВОЇЙ ДИТИНІ СПРАВИТИСЯ ІЗ БУЛІНГОМ?

Співпрацюючи зі школою, щоб допомогти своїй дитині чи підлітку подолати проблему булінгу, ви показуєте власним прикладом і відкрито заявляєте, що булінг – це погано.

Незалежно від віку, ви можете допомогти, заохочуючи свою дитину говорити з вами про булінг і даючи такі поради:

  • Зберігай спокій і обійди ситуацію.
  • Розкажи дорослому, якому ти довіряєш – вчителю, директору, водію шкільного автобуса чи завідувачці їдальні про те, що трапилося, або повідом про це анонімно.
  • Поговори про це із своїми братами чи сестрами, або з друзями, щоб тобі не здавалося, що ти одинокий.

ЧИ МОЖЕ БУТИ, ЩО МОЯ ДИТИНА Є БУЛЕРОМ ІНШИХ?

Діти, які знущаються з інших, часом це роблять і вдома, і в школі. Придивляйтеся і прислухайтеся до того, що відбувається у вашій власній родині. Чи є ознаки того, що хтось з ваших дітей постійно ображає і залякує свого брата чи сестру?

Діти, які знущаються з інших, іноді можуть бути агресивними і погано поводитися вдома, вони можуть не виявляти поваги до домашніх правил. Якщо вас тривожить можливість того, що ваша дитина може бути нападником булінгу проти інших, приглядайтеся до того, як вона взаємодіє з братами чи сестрами і з друзями, коли вони приходять до вас додому. Якщо вона видається агресивною, не ладнає з іншими або не виявляє емпатії – це також можуть бути ознаки того, що вона займається булінгом інших у школі.

Діти, які фізично знущаються з інших учнів, також можуть приходити додому із синцями, подряпинами і порваним одягом. У них раптом може з’явитися більше грошей на витрати, ніж звичайно, або ж нові речі, які вони, зазвичай, не могли б собі дозволити. Вони також можуть “грубо говорити” про інших учнів.

Поведінка булінгу може розвиватися протягом тривалого часу в результаті великих змін, втрат чи негативних переживань у житті дитини чи підлітка. Чи хтось із ваших дітей нещодавно мав переживання такого роду?

Подумайте про те, як проблеми і конфлікти вирішуються у вашому домі. Чи ви розмовляєте про проблеми з позитивної точки вирішення як одна родина? Важливим засобом попередження булінгу є подати гарний особистий приклад і показати своїй дитині, як долати труднощі без використання сили чи агресії.

Також важливо розповісти своїм дітям, що таке булінг. Ви повинні описати різні типи булінгу і пояснити, що це є болючим і шкідливим. Дайте своїй дитині знати, що булінг – це погано, і що за будь-яких обставин це є неприпустимою поведінкою.

   


 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.